Zimowy... w maju!

  Czyżby nowa specjalizacja? Po tym, jak przełożyliśmy termin Rajdu Miejskiego w Warszawie (z października na listopad), teraz zmuszeni jesteśmy przełożyć także termin Rajdu Zimowego.

  Powód? Jest ich kilka, najważniejszy - z punktu widzenia zawodników - jest jednak taki, że w Puszczy Knyszyńskiej w tym roku obserwujemy dojmujący niedobór zimy w zimie. Innymi słowy - nie ma śniegu, w związku z tym trudno było myśleć o przeprowadzeniu normalnego, zimowego ścigania. takiego z biegówkami i rakietami śnieżnymi, o łyżwach nie wspominając. Zdecydowaliśmy więc w tym roku z zimy zrezygnować - czy też może, wymienić ją. Na zielone. Bo nowy termin zawodów w Supraślu to 1-3. maja 2015!

  Tu też dwa słowa wyjaśnienia; wprawdzie akurat teraz na Śląsku czy w Beskidach napadało śniegu, ale na odlasiu prognozy nie wskazują, byw najbliższym czasie coś się miało pozmieniać, jeśli chodzi o pogodę. Więc nerwowe ruchy, w rodzaju przekładki na np. ostatni weekend lutego, nie bardzo wchodziły w grę. A w maju z czystym sumieniem wsadzimy Was w kajaki, może porolkujemy... Wprawdzie stare sportowe przysłowie mówi: "Pierwszy maja - śnieg po... pas", powiedzmy, ale to się chyba tyczy raczej obszarów arktycznych. Zresztą - wtedy najwyżej odpalimy jednak te biegówki...

 Zainteresowanych startem zimą - przepraszamy. Mamy nadzieję, że majowe zawody Wam zrekompensują tę stratę. Na pocieszenie, kilka obrazków z zeszłetygodniowego rekonesansu...

(Tutaj można było wejść i się pomodlić o śnieg. Wersja dla prawosławnych)

(Tutaj można było wejść i pomodlić... Wersja dla tych, którzy nie czują się Charlie)

(I jeszcze jeden motyw wschodni. Nawet - dalekowschodni...)

(Tyle śniegu w całym mieście... Okolice ostatniego ZS)

(A na co się tak wybałuszamy?.. Ano, na zdjęcie poniżej...)

(Niezła maszyna, co? Samochód też w porządku, ale skadrowany gorzej...)

  Ostatnia fotografia zaplątała się do tych rekonensansowych zupełnie przypadkiem, ale traktujemy ją jako część rekompensaty za zimę. Dla zainteresowanych motoryzacją, oczywiście. I jako zagadkę - któryż to fotograf miał w swoich zbiorach zarówno nostalgiczne obrazy zimowego Podlasia, jak i te zrobione jeszcze dalej na wschodzie?..

 

Komentarze